Administratorem danych osobowych jest Proforum Konsultanci Sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu . Proforum Konsultanci Sp. z o.o. informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu zamówienia i przeprowadzenia rozmowy. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rozmowy, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i są usuwane niezwłocznie po jej wykonaniu*:
* pola obowiązkowe
Kolejny trudny miesiąc mają za sobą klienci funduszy akcji polskich. Mimo, że druga połowa grudnia przyniosła odreagowanie na warszawskiej giełdzie. Wszystko wskazuje, że w dłuższej perspektywie na polskiej giełdzie dominować będą spadki, stąd też nasze negatywne nastawienie do ekspozycji portfeli na krajowy rynek akcji.
W dalszym ciągu kluczowym zagrożeniem dla cen akcji jest sfera polityczna wpływająca na gospodarkę. Nie bez znaczenia są także kolejne negatywne informacje z Chin, mogące wzmacniać awersję inwestorów do rynków wschodzących (w tym także Polski). Indeks WIG stracił w grudniu łącznie -3,0%. Plany nowego rządu nie zachęcają do zakupu akcji spółek notowanych na warszawskim parkiecie, szczególnie tych o największej kapitalizacji. W grudniu po raz kolejny z największą przeceną mieliśmy do czynienia właśnie w tym segmencie – WIG20 stracił -3,5%.
 

 
Skontaktuj się
Zadzwoń
+48 513 088 546
Wyślij e-mail
biuro@proforum.pl
Wyślij zapytanie
Zapytanie