Administratorem danych osobowych jest Proforum Konsultanci Sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu . Proforum Konsultanci Sp. z o.o. informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu zamówienia i przeprowadzenia rozmowy. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rozmowy, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i są usuwane niezwłocznie po jej wykonaniu*:
* pola obowiązkowe
Zgodnie z wejściem w życie z początkiem 2014 roku Rekomendacji S, banki nie mogą oferować kredytów hipotecznych na 100 % wartości nieruchomości. Jak zmienia się wysokość obowiązkowego wkładu własnego z nastaniem 2016 roku?

·         Jeszcze w 2015 roku potencjalny kredytobiorca musiał posiadać 10% wartości nieruchomości
·         Z nowym 2016 rokiem kwota ta wzrasta do 15%
·         W 2017 roku wzrośnie on do 20%.

Jednocześnie należy pamiętać, że sam wkład własny to nie jedyny koszt obciążający nasz budżet w momencie przystępowania do kredytu. Kredytobiorca musi posiadać środki na dokonanie licznych opłat, m. in:
·         Opłaty notarialnej
·         Wycenę nieruchomości dla banku
·         Podatek od czynności cywilnoprawnych

W rezultacie mimo obecnie panującej wysokości 15% wkładu trzeba się liczyć z większymi kosztami startowymi, mogącymi łącznie z wkładem przekroczyć nawet 20% wartości nieruchomości
Więcej o wkładzie własnym i kredycie hipotecznym przeczytacie na naszym blogu, w artykule z którego dowiecie się m. in. w jaki sposób można skorzystać z programu Mieszkanie Dla Młodych.
Skontaktuj się
Zadzwoń
+48 513 088 546
Wyślij e-mail
biuro@proforum.pl
Wyślij zapytanie
Zapytanie