Administratorem danych osobowych jest Proforum Konsultanci Sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu . Proforum Konsultanci Sp. z o.o. informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu zamówienia i przeprowadzenia rozmowy. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rozmowy, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i są usuwane niezwłocznie po jej wykonaniu*:
* pola obowiązkowe

Jak to się zaczęło

Moi rodzice już od najmłodszych lat uczyli mnie oszczędzać, zaczęło się od SKO, potem przyszły konta oszczędnościowe i lokaty. Udało mi się już zaoszczędzić ładną sumkę i choć nie odkładam co miesiąc równych kwot, to staram się to robić regularnie. Od paru lat pieniądze trzymałam na lokatach. Zawsze starałam się znaleźć taką, która jak najbardziej pomnoży moje oszczędności. Kiedyś były to lokaty z dzienną kapitalizacją (tak zwane anty-belkowe), ale w ostatnim czasie trzymanie pieniędzy w banku przestało być opłacalne.
 

Podjęcie decyzji

Ze względu na fakt, że posiadałam już jakieś oszczędności, chciałam poszukać rozwiązania, które pozwoli mi wykorzystać cały zaoszczędzony kapitał, ale jednocześnie pozwoli deponować dodatkowe pieniądze jeżeli uda mi się je zaoszczędzić, bez konieczności oczekiwania na koniec umowy. Natrafiłam na 2 produkty oferowane przez Proforum: Skandia Strateg oraz Grand.
 

Strateg vs Grand

Byłam trochę sceptyczna wobec tego typu rozwiązań ze względu na zła prasę. Ale na stronie znalazłam dużo informacji na temat ryzyka. Na pierwszy rzut oka Grand oraz Strateg wydawały mi się bardzo podobnymi produktami. W obu przypadkach w łatwy sposób mogę decydować, czy moje środki będą inwestowane bezpiecznie czy bardziej agresywnie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat w przeciwieństwie do konkurencji, która przeważnie procent bierze dla siebie. Różnica pojawiła się w modelu czasowym: Grand to produkt terminowy 5 letni, w którym dostęp do pieniędzy mam już po 2 latach. Strateg to produkt, w którym po 4 latach miałabym dostęp do całości kapitału, a dodatkowo mogłabym kontynuować umowę do 85 roku życia. Dosyć długo zastanawiałam się, który produkt jest dla mnie lepszy, dlatego postanowiłam o rade zapytać przedstawicieli Proforum.
 

Decyzja

Od samego początku kusił mnie Grand, w którym mam dostęp do środków już po 2 latach. Jednak po rozmowie z Proforum określiłam, że najważniejsza dla mnie jest możliwość dokonywania dodatkowych wpłat w dowolnej wysokości. W przypadku Stratega ta wpłata to już 100 zł natomiast Grand to aż 1000 zł. Dlatego moją ostateczną decyzją był Strateg.
 

Zamów kontakt z Doradcą

*Administratorem danych osobowych jest Proforum Konsultanci Sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu. Proforum Konsultanci Sp. z o.o. informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu zamówienia i przeprowadzenia rozmowy. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rozmowy, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i są usuwane niezwłocznie po jej wykonaniu:
* pola obowiązkowe
Skontaktuj się
Zadzwoń
+48 513 088 546
Wyślij e-mail
biuro@proforum.pl
Wyślij zapytanie
Zapytanie